Copyrigths

   Pohja © Quinton
   Koodaus © JJ

Hyödyllisiä linkkejä:
KRJ
ERJ
VVJ
ARJ
KeRJ
MEJ
GY

Harmoniaa ja vauhtia

Kisapäivä 16.01. vip on 15.01. klo. 18.00 mennssä, jälki-ilmoittautumista ei hyväsytä

Vastuu henkilønä toimii Jenna VRL-03515
Kisojen tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla kättäen arvontakonetta

OHJEET JA RAJOITUKSET

Yksi ratsastaja saa osallistua vaikka kaikkiin luokkiin
Yksi ratsastaja saa tuoda yhteen luokkaan max. kolme(3) ratsua
Yksi ratsu saa osallistua vain yhteen luokkaan
Luokkiin otetaan max. 30 osallistujaa
VRL-tunnuksessa oltava viisi; numeroa ja VH-numerossa viisi. Ei pakollisia.



ILMOITTAUTUMINEN
Osallistu sähkäpostiin([email protected]) otsikoiden KeRJ01-04 tai KeRJ+kutsun numero
Luokka nro. [rv.]
Nimimerkki (VRL-*****) - Ratsu VH-*****
Samaan luokkaan osallistuvat kaikki allekkain
Ei mitään tageja!
HUOM! VRL'n tauon vuoksi näistä kisoista EI jaeta rankingpisteitä, mutta sijoitukset 
ovat kelvollisia KeRJ'n laatuarvostelussa!

T=Täynnä, TT=Tulokset ja P=Peruttu
LUOKAT
Luokka 1: Aloittelijaluokka Helppo C, re 60cm, me 50cm (avoin kaikille) 
Luokka 2: Harrasteluokka Helppo C, re 80cm, me 70cm (avoin kaikille) 
Luokka 3: Tutustumisluokka Helppo C, re 90cm, me 90cm (avoin kaikille)
Luokka 4: Helppo luokka Helppo B, re 100cm, me 95cm (avoin kaikille)  T
Luokka 5: CCI/CIC1 Helppo A, re 110cm, me 100cm (avoin kaikille)  T
Luokka 6: CCI/CIC3 Vaativa B, re 125cm, me 120cm (avoin hevosille)
Luokka 7: CCI/CIC4 Vaativa B, re 130cm, me 125cm (avoin hevosille) 
Luokka 8: CCI/CIC5 Vaativa A, re 140cm, me 130cm (avoin hevosille) 



OSALLISTUJAT Tulokset tulevat osallistujien Päälle
Luokka 1: Aloittelijaluokka (avoin kaikille) 28/30
1. Nintsu (VRL-01851) - My Sharona DEC 
2. Cindi (VRL-00608) - Canta Ailfryd 
3. Decne (VRL-00785) - Pikantin Suojelusenkeli 
4. Pihlaja (VRL-05180) - Blackheart RÄ 
5. Decne (VRL-00785) - Siljan Suvereeni VH-53693 
6. Jenni T. (VRL-00914) - CW Legalization
7. Cindi (VRL-00608) - Jakab KTN
8. Maijunen (VRL-09275) - Pumapard FK
9. Zer (VRL-01205) - Hippity Hop
10. cain (VRL-00224) - SCZ Honey Hush
11. Maijunen (VRL-09275) - Mörkövaaran Onni
12. Emmu (VRL-08154) - Pisang v.d. Jewel
13. Nintsu (VRL-01851) - Lizbeth B
14. cain (VRL-00224) - Blue Rhum RED
15. Ziki (VRL-05965) - Oscar v. Shandi
16. Nintsu (VRL-01851) - Goldengaten Talvinen Aurinko
17. Emmu (VRL-08154) - Firmamento Sweet BL
18. cain (VRL-00224) - Pyrat RED
19. Zer (VRL-01205) - Björnborg
20. Ziki (VRL-05965) - Insomnia SWE
21. Jenni T. (VRL-00914) - Vadelmaveneen Huckleberry
22. Ziki (VRL-05965) - Mad Revenge SWE
23. Cindi (VRL-00608) - Samurai SCN VH06-031-6866
24. Jenni T. (VRL-00914) - Just a Flirt VIL
25. Emmu (VRL-08154) - Lionking v.d. Cheerful
26. läjä (VRL-07779) - Idyllens Rapidash
27. Zer (VRL-01205) - NLI Twinklebell
28. Decne (VRL-00785) - Molluska RULZ VH-57637

Luokka 2: Harrasteluokka (avoin kaikille) 29/30
1. ronya (VRL-06725) - Västerbyn Vaihdokas 
2. Ziki (VRL-05965) - Mörkövaaran Ilona 
3. Decne (VRL-00785) - Valehtelija RÖK VH-57711 
4. Zer (VRL-01205) - Bryn Citruss 
5. Ziki (VRL-05965) - Titmouse fla 
6. Maijunen (VRL-09275) - Vyöruusu HUI
7. Mor Nienor (VRL-06275) - TH's El Horus ox VH05-003-9657
8. MatzQ - Siste Hviske
9. cain (VRL-00224) - Painswick Serhan
10. cain (VRL-00224) - Platinum 7x RED
11. ronya (VRL-06725) - Adelaisia Anar
12. Milja (VRL-00692) - Liisi
13. Kisshu (VRL-02283) - Kuusimetsän Jali
14. Zer (VRL-01205) - Fuddled Fudge
15. Jenni T. (VRL-00914) - Bominell
16. Maijunen (VRL-09275) - Bee’s Caralenda VH-42772
17. Nintsu (VRL-01851) - Juksulan Desdemona
18. Nintsu (VRL-01851) - Kullan Mihkel
19. Kisshu (VRL-02283) - Lumoava Aave
20. Jenni T. (VRL-00914) - Enbackens Jonatan
21. Cin. (VRL-01441) - Morgengry LAC
22. Zer (VRL-01205) - Folant SEA
23. cain (VRL-00224) - Painswick Jeremiah
24. Break (VRL-05810) - Fg'r a Number Of VH11-037-0004
25. Decne (VRL-00785) - Pallomasi U VH-56923
26. Decne (VRL-00785) - Hämypuron Ilmatar VH-56722
27. Jenni T. (VRL-00914) - Sirydd Aderyn Du
28. Nintsu (VRL-01851) - Meeldiv Õis
29. Maijunen (VRL-09275) - Viehättävän Kasper VH-61177 

Luokka 3: Tutustumisluokka (avoin kaikille) 24/30 
1. Kisshu (VRL-02283) - Lakean Kaarnamo 
2. Jenni T. (VRL-00914) - Qospel NL 
3. Decne (VRL-00785) - Termiittipoika 
4. ronya (VRL-06725) - Aerosmith GER VH-69637 
5. Jenni T. (VRL-00914) - Koston Jöröjukka
6. Hanna (VRL-00847) - Haute Brutus
7. ronya (VRL-06725) - Winterbell VH-68994
8. Decne (VRL-00785) - Siljan Jouluenkeli VH-56764
9. Zer (VRL-01205) - Trönrosa
10. cain (VRL-00224) - Llygedyn Alcam Cariadau
11. weem (VRL-02470) - Gisela SND VH-58925
12. Pihlaja (VRL-05180) - Vibeke Dreng Touch
13. Zer (VRL-01205) - H' Burned
14. MatzQ - Talentløs
15. Jenni T. (VRL-00914) - Kivikylän Aunikki
16. ronya (VRL-06725) - Dainty Serene
17. Webbenia (VRL-07564) - Is It Wrong
18. weem (VRL-02470) - Guinevere DON VH-66219
19. Zer (VRL-01205) - Flocon de Neige
20. Hanna (VRL-00847) - Taikasumun Pakki XIII VH-33415
21. Kisshu (VRL-02283) - Koskenkorva
22. Hanna (VRL-00847) - Träppäri HIP VH-66389
23. Kisshu (VRL-02283) - Sesilja HUI
24. Decne (VRL-00785) - Nitroneiti PUM 

Luokka 4: Helppo luokka (avoin kaikille) 30/30
1. heiskä. (VRL-00131) - Sannin Vekseli 
2. Emmu (VRL-08154) - Jäpäkän Rinsessa 
3. re-elect (VRL-00218) - Vergrauung 
4. heiskä. (VRL-00131) - Hiluhanna 
5. Decne (VRL-00785) - Tero-Tapani 
6. Nintsu (VRL-01851) - Carla O
7. Nintsu (VRL-01851) - Düster Renada
8. kuusnelonen. (VRL-00159) - Corroboree
9. Kisshu (VRL-02283) - Verivana
10. K.J (VRL-00481) - Art Redfox
11. Decne (VRL-00785) - Siljan Laatulinnea VH-69605
12. Kisshu (VRL-02283) - Taureeni
13. Ziki (VRL-05965) - Mörkövaaran Santtu
14. Decne (VRL-00785) - Herra Salminen VH-57439
15. alex. (VRL-00136) - Greenwich's Rodolf
16. Emmu (VRL-08154) - Harharetken Tittelituure
17. Ziki (VRL-05965) - Siljan Mollamaija
18. läjä (VRL-07779) - SCN Joker
19. K.J (VRL-00481) - Muzhskoe Platé ox
20. Emmu (VRL-08154) - Raadelman Pikseli
21. kuusnelonen. (VRL-00159) - Didgeridoo
22. kuusnelonen. (VRL-00159) - Cherry A-Go-Go
23. re-elect (VRL-00218) - Gosh Yukon
24. heiskä. (VRL-00131) - Västerbyn Hiluri
25. K.J (VRL-00481) - Eillyn Ewing
26. Kisshu (VRL-02283) - Tori
27. Nintsu (VRL-01851) - Faquab al Qadar ox
28. kitta (VRL-03567) - Crystal Georgina
29. Josefiina (VRL-08252) - Oravan Olivia
30. Ziki (VRL-05965) - Ilki Ihana Mer 

Luokka 5: CCI/CIC1 (avoin kaikille) 30/30 
1. Ziki (VRL-05965) - Ihkuriina Dat 
2. K.J (VRL-00481) - Silly Folks 
3. re-elect (VRL-00218) - Dolor Sans Toi BBS 
4. Decne (VRL-00785) - Wilma&Wilhelmiina VH-57884 
5. heiskä. (VRL-00131) - Kanton de Grant 
6. Kisshu (VRL-02283) - Norppa
7. K.J (VRL-00481) - Golden Jewel
8. Veera N. (VRL-00069) - Katinas My
9. Decne (VRL-00785) - Huvin Ainokainen VH-46597
10. alex. (VRL-00136) - Eve v. Corbeau
11. Laura R. (VRL-00169) - Charmyard Nefertiti
12. kuusnelonen. (VRL-00159) - Limerick
13. heiskä. (VRL-00131) - Ivyana Spider
14. Jenna (VRL-03515) - Who's Handsome
15. kuusnelonen. (VRL-00159) - Yes Yes Off-Ry
16. Ziki (VRL-05965) - Ventoksen Nättipoika
17. Kisshu (VRL-02283) - Neppari
18. kuusnelonen. (VRL-00159) - Top-10
19. Laura R. (VRL-00169) - Brianach
20. weem (VRL-02470) - Eight Days DON
21. Decne (VRL-00785) - Onnelan Kastehelmi
22. Veera N. (VRL-00069) - Indis Saga
23. Ziki (VRL-05965) - SW's Radical
24. K.J (VRL-00481) - Casper of Krofnock
25. Kisshu (VRL-02283) - Neliapila
26. re-elect (VRL-00218) - Perla Amarilla BBS
27. weem (VRL-02470) - Elicia DON
28. heiskä. (VRL-00131) - Psychedelic Bar SIN
29. Laura R. (VRL-00169) - Brielle
30. re-elect (VRL-00218) - Dolorhina FU 

Luokka 6: CCI/CIC3 (avoin hevosille) 22/30
1. weem (VRL-02470) - Good Morning DON 
2. weem (VRL-02470) - Joygasm 
3. heiskä. (VRL-00131) - Orion de Grant 
4. Nintsu (VRL-01851) - Edith Piaff 
5. K.J (VRL-00481) - Xavier GST
6. K.J (VRL-00481) - Amylee K
7. Nintsu (VRL-01851) - Lord Leidenschaft
8. Amar (VRL-0408) - Karos Polka VH-59086
9. Ziki (VRL-05965) - No Escape Mer
10. K.J (VRL-00481) - Chimera II
11. Ziki (VRL-05965) - Rockin' Roo-Roo WAS
12. weem (VRL-02470) - Oh! Darling DON
13. josh (VRL-00139) - Branislava Zdenka
14. matilde(VRL-2519) - Irel. Mr Pepper
15. Heath Archer (VRL-09066) - Ivy Hunt
16. Webbenia (VRL-07564) - GST Tutti Frutti
17. Ziki (VRL-05965) - Last Kiss Goodbye WAS
18. Webbenia (VRL-07564) - GST Shoo-bee-doo
19. heiskä. (VRL-00131) - Calvert de Grant
20. Webbenia (VRL-07564) - GST La Isla Bonita
21. Nintsu (VRL-01851) - Worda B Vodca
22. heiskä. (VRL-00131) - Celebes de Grant 

Luokka 7: CCI/CIC4 (avoin hevosille) 28/30
1. kuusnelonen. (VRL-00159) - Public Enemy #54 VH-69026 
2. Nintsu (VRL-01851) - Flashdance 
3. weem (VRL-02470) - Evelyn DON 
4. Ziki (VRL-05965) - Ugly and Rich HMA 
5. Webbenia (VRL-07564) - GST Vampire Heart 
6. Maijunen (VRL-09275) - Lionstep VH-66514
7. kuusnelonen. (VRL-00159) - Merc Zwi
8. Webbenia (VRL-07564) - Luxury Gene GST
9. Maijunen (VRL-09275) - Zara Mer
10. heiskä. (VRL-00131) - Rubycomet Barrier
11. Ziki (VRL-05965) - Baddington fer
12. K.J (VRL-00481) - Sakita Barrier
13. heiskä. (VRL-00131) - Strohmann Barrier
14. K.J (VRL-00481) - Caipirinha Lime
15. Webbenia (VRL-07564) - Gator Geist
16. Maijunen (VRL-09275) - Grape Deli VH-66476
17. Heath Archer (VRL-09066) - Rorschach
18. weem (VRL-02470) - Blackbird DON VH-68878
19. weem (VRL-02470) - Fenton Flying Duncan
20. heiskä. (VRL-00131) - Audrey de Grant
21. re-elect (VRL-00218) - Tornando KR
22. josh (VRL-00139) - SKH Golden Glory
23. Nintsu (VRL-01851) - Czern Serduszko
24. K.J (VRL-00481) - Azazael Vegas
25. Nintsu (VRL-01851) - Wildgoose Chase xx
26. re-elect (VRL-00218) - Iggi Steeds
27. kuusnelonen. (VRL-00159) - Fenton Cleva xx
28. Ziki (VRL-05965) - Gardis BE 

Luokka 8: CCI/CIC5 (avoin hevosille) 29/30
1. re-elect (VRL-00218) - Fat&Easy 
2. K.J (VRL-00481) - Pandora 
3. weem (VRL-02470) - Kalcifer Bow 
4. weem (VRL-02470) - Sick Doubts 
5. Maijunen (VRL-09275) - Breden Nence VH-62423 
6. josh (VRL-00139) - Ctibor
7. Webbenia (VRL-07564) - Heartbeat GST
8. heiskä. (VRL-00131) - Narchost PB
9. Ziki (VRL-05965) - Storyteller fer
10. heiskä. (VRL-00131) - Keiffer BE
11. Webbenia (VRL-07564) - GST Smooth Criminal
12. weem (VRL-02470) - Re-Spender VH-63857
13. Nintsu (VRL-01851) - Kings RED-Exclamationpoint
14. Webbenia (VRL-07564) - GST Lord Almighty
15. robert (VRL-00816) - Katylee k
16. robert (VRL-00816) - Kid Jocelynn
17. Maijunen (VRL-09275) - Violent fer VH-64152
18. Nintsu (VRL-01851) - Constantin
19. Decne (VRL-00785) - Diabolic Zrofyn VH-65570
20. Maijunen (VRL-09275) - Billionaire
21. Ziki (VRL-05965) - Bang Bang xx
22. K.J (VRL-00481) - Chanson de Mer K.
23. re-elect (VRL-00218) - Djæmon Steeds
24. Nintsu (VRL-01851) - Jackie O
25. Ziki (VRL-05965) - Addict Robber
26. MatzQ - Destination Unknown
27. Pihlaja (VRL-05180) - Stormhold RÄ
28. heiskä. (VRL-00131) - Rain's Paranoid
29. K.J (VRL-00481) - Fave la Premel