otsikko

Navigation:

Etusivu

Tapahtumat

Tuonti-/myyntitalli

Tilukset

©opyt

Baila VRL:n listoille?>

Viimaa ja vauhtia!

Bailador järjestää MEJ'n alaiset CUP-kisan 15.8. ja VIP on 14.8. Kisat pidetään Bailadorin maastoissa. Reitit on merkity selvästi erivärisin nauhoin, jottei kukaan pääse eksymään. Kilpailujen aikana on tarjolla pientä syötävää ja juotavaa Bailadorin tallissa olevassa buffetissa. Lisäksi perheen pienimmille on pientä maksua vastaan talutusratsastusta sh-tamma Sadepäivällä. Kaikki ovat tervetulleita osallistumaan!

Viiminen ilmottautumis päivä on 14.8. klo. 20 mennssä
Seura on pakollinen.
Vastuu henkilønä toimii Jenna
Kisojen tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella
OHJEET JA RAJOITUKSET

-Yksi ratsastaja saa osallistua vaikka kaikkiin luokkiin
-Yksi ratsastaja saa tuoda yhteen luokkaan max. viisi(5) ratsua
-Yksi ratsu saa osallistua kahteen(2) luokkaan
-Luokkiin otetaan rajattomasti osallistujia

OSALLITUMINEN
-Osallistumiset tulee lähtettää mailiin; [email protected]
-Otsikoi viestisi "MEJ Cup"
-Laita viesti tässä muodossa:
Luokka[rivinvaihto]
Ratsastaja (SeuRa) - Ratsu
 
Luokat:
Luokka 1. 30-40cm
Luokka 2. 50-60cm
Luokka 3. 70-80cm
Luokka 4. 80-90cm
Luokka 5. 90-100cm
Luokka 6. 100-110cm
Luokka 7. 110-120cm Avoin vain hevosille
Luokka 8. 130cm Avoin vain 


Kuvat napsinut: HL
Luokissa 1-4 on vain perusesteitä eli puunrunkoja, kivi "muureja" ja risukasoja.
Luokissa 5 ja 6 on perusesteiden lisäksi pieni mäkieste ja kahluu osuus.
Luokissa 7 ja 8 on useampia erikoisesteitä, kuten puurengas, vesiesteitä. Lisäksi pitkä laukka osuus.
Osallistujat
Luokka 1. 30-40cm  8os.
1. JP (KGR) - Kungsväll Menuett 
2. Qem (WeRa) - Dazzling v. Pijnboompit 
3. Tanja (KaRa) - Ancient de Grant
4. Hamzi (WR) - Totem fla
5. Tanja (KaRa) - Thalia Nerea Z4
6. Hamzi (WR) - Law&Order v. Field
7. Jaya - Opechon
8. Hapero (PZT) - Sodapop LCR

Luokka 2. 50-60cm 21os.
1. JP (KGR) - Huarwor Gwrtheryn 
2. Siru - Pick and Choose 
3. Tanja (KaRa) - Thalia Nerea Z4 
4. Hapero (PZT) - Hidden's View of Sundown ox 
5. Qem (WeRa) - Dazzling v. Pijnboompit
6. Aatsi - Duren Melkir
7. Tanja (KaRa) - Thaleys Wilko Z4
8. Carmilla (FSRa) - Sufflere NB
9. Hamzi (WR) - Totem fla
10. JP (KGR) - Edler v. Sef
11. Aatsi - Duren Halinka
12. Donna (HVR) - Orego ROW
13. Siru - Fiorenza von Seress
14. Mia Y. (VMR) - Heinämäen Hulivili
15. JP (KGR) - Elle Fondue
16. Hapero (PZT) - Sodapop LCR
17. Aatsi - Viljnus Nastavik
18. JP (KGR) - Kungsväll Menuett
19. Jaya - Opechon
20. Tanja (KaRa) - Ancient de Grant
21. Hamzi (WR) - Law&Order v. Field 

Luokka 3. 70-80cm 31os.
1. JP (KGR) - Elle Fondue 
2. kuusnelonen - Cherry A-Go-Go 
3. Hapero (PZT) - Hidden's View of Sundown ox 
4. Mia Y. (VMR) - Riiviöiden Onni-voitto 
5. kuusnelonen - Limerick 
6. Carmilla (FSRa) - Betameche NB
7. Jenny K (KGR) - Kanervan Riimittelijä
8. Hapero (PZT) - Haavekuva AW
9. Siru - Can'tstopit
10. Donna (HVR) - Kivikylän Aamos
11. JP (KGR) - Edler v. Sef
12. Carmilla (FSRa) - Zuccarella
13. Siru - Zinnia de Vignette
14. Jenny K (KGR) - Lakean Kamomilla
15. Tanja (KaRa) - Trabarian's Izumi Ikazuchi
16. Hamzi (WR) - Varjon Nummipusu
17. Siru - Ferenc
18. Jenny K (KGR) - Kuuramaan Ainikki
19. Siru - Haqikah ox
20. JP (KGR) - Huarwor Gwrtheryn
21. kuusnelonen - Top-10
22. Maijunen (ERI) – Bee’s Caralenda
23. Donna (HVR) - Orego ROW
24. Siru - Lisette
25. kuusnelonen - Yes Yes Off-Ry
26. Aatsi - Viljnus Nastavik
27. Aatsi - Duren Melkir
28. Tanja (KaRa) - Thaleys Wilko Z4
29. Hamzi (WR) - SS Rash Trivial
30. kuusnelonen - Didgeridoo
31. Aatsi - Duren Halinka 

Luokka 4. 80-90cm 37os.
1. Hapero (PZT) - Breakway's Splash ox 
2. Hamzi (WR) - Varjon Nummipusu 
3. Hamzi (WR) - Twisted Snake 
4. Snniif (SPR) - Pikkukakkonen 
5. Aatsi - Rajattoman Wilma 
6. kuusnelonen - Limerick 
7. Aatsi - Harmaan Kelmi
8. Siru - Lisanne
9. Hamzi (WR) - SS Rash Trivial
10. Jenny K (KGR) - Lakean Kastelma
11. Snniif (SPR) - Kyllikki
12. Hamzi (WR) - Sneeuwwitje
13. Carmilla (FSRa) - Selvforskyldt
14. Siru - Samothrake
15. Siru - Kaurisnainen
16. Maijunen (ERI) – Bee’s Caralenda
17. Hapero (PZT) - Aamukahvi AW
18. Snniif (SPR) - Milkan Puukkeli
19. Tanja (KaRa) - Trabarian's Izumi Ikazuchi
20. Jenny K (KGR) - Lakean Humus
21. kuusnelonen - Cherry A-Go-Go
22. Aatsi - Räähähenki
23. Jenny K (KGR) - Lakean Tilleri
24. Carmilla (FSRa) - Spark In Sorrow
25. Carmilla (FSRa) - A Piece of Jewelry
26. kuusnelonen - Top-10
27. Jenny K (KGR) - Meren Virnankukka
28. Hapero (PZT) - Haavekuva AW
29. Hapero (PZT) - Grayscale BB
30. Siru - Kipikipi
31. Snniif (SPR) - Sokkotanssi
32. kuusnelonen - Yes Yes Off-Ry
33. Jenny K (KGR) - Lakean Karike
34. Hapero (PZT) - Lothario
35. Donna (HVR) - Kivikylän Aamos
36. kuusnelonen - Didgeridoo
37. Aatsi - ADE Myrtti 

Luokka 5. 90-100cm 34os.
1. Maijunen (ERI) – Grape Deli 
2. kuusnelonen - Alchoholocaust 
3. Jenny K (KGR) - Lakean Humus 
4. Aatsi - ADE Myrtti 
5. Jenna (KGR) - Gerald 
6. Aatsi - Harmaan Kelmi
7. Carmilla (FSRa) - Herzlich
8. Hamzi (WR) - The Little Mermaid WAS
9. Donna (HVR) - Kami Chameleon
10. Aatsi - Rajattoman Wilma
11. Aatsi - Räähähenki
12. Snniif (SPR) - Milkan Puukkeli
13. Siru - Zohar
14. kuusnelonen - 6 O'Clock
15. Hapero (PZT) - Lothario
16. Hamzi (WR) - Gossip-Monger fce
17. Jenny K (KGR) - Lakean Karike
18. Maijunen (ERI) – Windchime
19. kuusnelonen - D-Day xx
20. Jenny K (KGR) - Lakean Tilleri
21. Hapero (PZT) - MF Unfailing
22. kuusnelonen - Battle Fieldz
23. Snniif (SPR) - Pikkukakkonen
24. Hapero (PZT) - Breakway's Splash ox
25. Hamzi (WR) - Stand For Us G
26. Hapero (PZT) - Aamukahvi AW
27. Jenny K (KGR) - Meren Virnankukka
28. Jenna (KGR) - Cisko
29. Jenna (KGR) - Seftou Crazy
30. Hapero (PZT) - Grayscale BB
31. Hamzi (WR) - Twisted Snake
32. Maijunen (ERI) – Emir
33. Hamzi (WR) - Sneeuwwitje
34. Jenny K (KGR) - Lakean Kastelma

Luokka 6. 100-110cm 35os.
1. kuusnelonen - Battle Fieldz 
2. Milja (KR) - Madlock NON 
3. Tanja (KaRa) - Trabarian's Arisutokuratto 
4. Donna (HVR) - Smoker 73 
5. kuusnelonen - D-Day xx 
6. Siru - Zohar
7. Hamzi (WR) - The Little Mermaid WAS
8. Aatsi - Nevina V. Cole
9. Carmilla (FSRa) - Ablazen Princess Nadja
10. Hamzi (WR) - Stand For Us G
11. kuusnelonen - 6 O'Clock
12. Sira (PVR) - Lionking Lyon
13. Donna (HVR) - Kami Chameleon
14. Nadja D. - Sir Lancelot Dahl 
15. kuusnelonen - Alchoholocaust
16. Maijunen (ERI) – Windchime
17. Aatsi - Hallucination RGD
18. Maijunen (ERI) – Grape Deli
19. Hapero (PZT) - Alibi
20. Carmilla (FSRa) - Ablazen Concluding Prince
21. Jenna (KGR) - Harlequin
22. Sira (PVR) - Valdemar VIE
23. Break (PVR) - Dejá Vu ox
24. Jenna (KGR) - Jazzy Stripes
25. Hapero (PZT) - MF Unfailing
26. Hamzi (WR) - Headless Witch 483
27. Sira (PVR) - Ivana VIE
28. Nadja D. - Shockstar Kid DK 
29. Hamzi (WR) - Gossip-Monger fce
30. Hamzi (WR) - Kangaroo Valley
31. Maijunen (ERI) – Emir
32. Carmilla (FSRa) - Groovy Ashley BBL
33. Nadja D. - Ilectra Gabi 
34. Break (PVR) - Castiel ox
35. Sira (PVR) - Nebrah 

Luokka 7. 110-120cm 35os.
1. Sira (PVR) - Vainglory WAS 
2. kuusnelonen - 1st Khiowa xx 
3. Maijunen (ERI) – Chessy PEC 
4. Sira (PVR) - Sakita Barrier 
5. Sira (PVR) - Siratoss Bow 
6. rio (KR) - Kingston Python
7. rio (KR) - Peace of Heaven N22
8. kuusnelonen - Public Enemy #54
9. Hamzi (WR) - Jochen Alois 483
10. Maijunen (ERI) – Violent fer
11. Aatsi - Hallucination RGD
12. Maijunen (ERI) – Zara Mer
13. Tanja (KaRa) - Trabarian's Arisutokuratto
14. Aatsi - Nevina V. Cole
15. Nadja D. - Shockstar Kid DK
16. Donna (HVR) - Smoker 73
17. Nadja D. - Vente Stillhed
18. Jenna (KGR) - Abercrombie
19. rio (KR) - Nelda's Europa
20. Jenna (KGR) - Jågenterl Starma
21. kuusnelonen - Merc Zwi
22. kuusnelonen - Fenton Cleva xx
23. Maijunen (ERI) – Billionaire
24. Jenna (KGR) - Bastler
25. Maijunen (ERI) – Lionstep
26. Carmilla (FSRa) - Ablazen Impenetrable Heaven
27. Jenna (KGR) - Brenda v.d. Ammerlaan
28. Nadja D. - Sir Lancelot Dahl 
29. Hamzi (WR) - Kangaroo Valley
30. rio (KR) - Don Cerrino SWA
31. rio (KR) - Cacao Krug
32. Carmilla (FSRa) - Ablazen Space Rocket
33. Hamzi (WR) - Headless Witch 483
34. Nadja D. - Carolus
35. Nadja D. - Ilectra Gabi 

Luokka 8. 130cm 23os.
1. kuusnelonen - Public Enemy #54 
2. rio (KR) - Kingston Python 
3. Sira (PVR) - Birkental's Leander Barrier 
4. rio (KR) - Cacao Krug 
5. Maijunen (ERI) – Chessy PEC
6. Nadja D. - Vente Stillhed 
7. kuusnelonen - 1st Khiowa xx
8. Jenna (KGR) - Vegas Serendipity
9. kuusnelonen - Fenton Cleva xx
10. Jenna (KGR) - Orient Express
11. Maijunen (ERI) – Lionstep
12. Jenna (KGR) - Holly star
13. kuusnelonen - Merc Zwi
14. Maijunen (ERI) – Billionaire
15. Nadja D. - Frøken Agnetha 
16. Maijunen (ERI) – Violent fer
17. Sira (PVR) - Honda Crime
18. Nadja D. - Christel Skye 
19. rio (KR) - Peace of Heaven N22
20. Nadja D. - Carolus 
21. rio (KR) - Nelda's Europa
22. Maijunen (ERI) – Zara Mer
23. rio (KR) - Don Cerrino SWA 



Ulkoasun © Veikkalay 2007 » Sivun alkuun