Copyrigths

   Pohja © Quinton
   Koodaus © JJ

Hyödyllisiä linkkejä:
KRJ
ERJ
VVJ
ARJ
KeRJ
MEJ
GY

Tyyliä ja tarkkuutta

Bailador järjestää jälleen VVJ'n alaiset ajot. Kisapäivä on 28.9. ja kisat pidetään Bailadorin maneesissa säästä riippumatta. Jokainen on tervetullut osallistumaan tai vain katselemaan kuinka valjakot selviävät tarkkuuskokeistaan. Onnea kaikille osallistuneille!

Viiminen ilmottautumispäivä on 25.9. klo. 12.00 mennssä
Vastuu henkilønä toimii Jenna VRL-03515

OHJEET JA RAJOITUKSET
-Yksi ratsastaja saa osallistua vaikka kaikkiin luokkiin
-Yksi ratsastaja saa tuoda yhteen luokkaan max. kaksi(2) valjakkoa
-Yksi ratsu saa osallistua yhteen(1) luokkaan
-Luokkiin otetaan max. 30 osallistujaa.
-Osallistumiset tulee lähtettää mailiin; [email protected], VVJ 004 tai VVJ 004-006 seuraavassa muodossa
Luokka(rv)
Kuski (VRL-****) - Hevonen
Samaan luokkaan osallisuvat saman otsikon alle
EI TAGEJA!
VH-numero ei ole pakollinen

HUOM! VRL'n tauon vuoksi näistä kisoista EI jaeta rankingpisteitä, mutta sijoitukset ovat kelvollisia KRJ'n
laatuarvostelussa!

LUOKAT
Luokka 1: noviisi koulukoe (lyhyt arvonta) 30/30 TULOKSET
Luokka 2: vaativa koulukoe (lyhyt arvonta) 30/30 TULOKSET
Luokka 3: vaikea koulukoe (lyhyt arvonta) 30/30 TULOKSET


OSALLISTUJAT Tulokset tulevat osallistujien Päälle
Luokka 1: noviisi koulukoe 
1. Kya (VRL-0742) - Nessaja vom Liliebloom 
2. Vipeltäjä (VRL-01285) - Irons Meriadoc 
3. Milja (VRL-00692) - Fiktion Eikka VH-68684 
4. Heidi N (VRL-1725) - Royal Bling Angel 
5. Qem (VRL-09845) - Dazzling v. Pijnboompit 
6. Leandra (VRL-01057) - Shaki v.d. Zambo
7. Kya (VRL-0742) - Memories vom Liliebloom
8. jenni (VRL-00914) - Cecam Ritch Bitch
9. twinkey (VRL-08679) - Heimlich Piraat
10. weem (VRL-02470) - Amadeus Dei VH-59137
11. JP (VRL-01948) - CW Trenchtown Rock
12. Gerde (VRL-09848) - Cecam Abrianna
13. Mari H (VRL-05704) - Amiston v. Jäpä
14. PS. (VRL-01516) - Haavetyttö
15. Dintti (VRL-01717) - Jaqbos FK
16. Vibaja (VRL-00727) - Vimma Vei
17. jenni (VRL-00914) - Hayes Hill Tara
18. PS. (VRL-01516) - Ikuisuuskehrääjä
19. Vipeltäjä (VRL-01285) - Freja SWE
20. Gerde (VRL-09848) - Cecam Bimbo
21. Vibaja (VRL-00727) - Huvittajan Tutteli
22. Mari H (VRL-05704) - Aubrey O Dei
23. Cery (VRL-02116) - Rinna
24. Leandra (VRL-01057) - Soviet Kitsch Dei
25. Vipeltäjä (VRL-01285) - Norddals Indra
26. Milja (VRL-00692) - Maktaleena
27. Cery (VRL-02116) - Fah Ivonne
28. wishmaster (VRL-10154) - Saga Jazzman
29. twinkey (VRL-08679) - Beata FK
30. JP (VRL-01948) - CW Piccadilly Blues 


Luokka 2: vaativa koulukoe
1. Vibaja (VRL-00727) - Fiktion Veikeri 
2. Cery (VRL-02116) - Igaro 
3. zerlokk (VRL-01205) - Remukylän Astrid 
4. Milja (VRL-00692) - CW Jaqueline VH-34585 
5. Jenna (VRL-03535) - Waledor GER 
6. PS. (VRL-01516) - Marine
7. Mari H (VRL-5704) - Madison BRN
8. jenni (VRL-00914) - Zeagram v. st. Kersenhof
9. jenni (VRL-00914) - Cecam 6-Shooter
10. Milja (VRL-00692) - Sirityksen Surku VH-35993
11. Leandra (VRL-01057) - Nani
12. twinkey (VRL-08679) - Michelangelo
13. Vipeltäjä (VRL-01285) - Illbys Torbjörn
14. Vipeltäjä (VRL-01285) - Hewitervin Peregrin
15. Cery (VRL-02116) - Renovo
16. Gerde (VRL-09848) - Tilhimäen Roihahdus
17. Kya (VRL-0742) - Tipsy vom Liliebloom
18. JP (VRL-01948) - Edenelle Xander
19. Mari H (VRL-5704) - Solskinn
20. twinkey (VRL-08679) - Celeste
21. Nettz (VRL-5172) - Remukylän Velmu
22. Leandra (VRL-01057) - Riot Empire
23. wishmaster (VRL-10154) - Duren Dimat
24. Gerde (VRL-09848) - Raadelman Elviina
25. PS. (VRL-01516) - Silmänräpäys
26. Vibaja (VRL-00727) - Bumble B
27. wishmaster (VRL-10154) - Remukylän Taiga
28. Vipeltäjä (VRL-01285) - Too-ticki v. Afwyn
29. JP (VRL-01948) - Riddles In The Dark Dei
30. Kya (VRL-0742) - Satellite vom Liliebloom 

Luokka 3: vaikea koulukoe
1. Frida (VRL-05826) - Nevada Sky 
2. JP (VRL-01948) - Cecam Casino 
3. twinkey (VRL-08679) - Cielo v. Raad 
4. Ellen (VRL-01092) - Extreme of Mondeville 
5. jenni (VRL-00914) - Novellin Nevilia 
6. Mari H (VRL-5704) - Frostbay Thunder
7. Juli (VRL-07270) - Kewpie Pearl
8. wishmaster (VRL-10154) - Caroyika von Schaff
9. twinkey (VRL-08679) - Veikeän Knut
10. Ellen (VRL-01092) - Liefde v.d. Kleinehof
11. Molly (VRL-4265) - Haystack Harald
12. Jenna (VRL-03515) - Cause of the Chains 2782
13. Vipeltäjä (VRL-01285) - Russfjärdens Mabon
14. JP (VRL-01948) - Memphis vom Liliebloom
15. Gerde (VRL-09848) - V.L. Kivijumala
16. Kya (VRL-0742) - Gungbacks Zessa
17. Vipeltäjä (VRL-01285) - Wuthering Louisa GB
18. Kya (VRL-0742) - Gungbacks Notte
19. Molly (VRL-4265) - Hiya! Keen
20. PS. (VRL-01516) - Pyyhältäjä
21. Leandra (VRL-01057) - Ward's Simbelmynë
22. jenni (VRL-00914) - Rockall v.d. Neerwied
23. PS. (VRL-01516) - Unen Tarina
24. wishmaster (VRL-10154) - Brechtje von Schaff
25. Vipeltäjä (VRL-01285) - Llanrhys Aeron GB
26. Vibaja (VRL-00727) - Evguenia STW
27. Vibaja (VRL-00727) - Richold Cilke
28. Mari H (VRL-5704) - Snowstorm ROW
29. Gerde (VRL-09848) - Siljan Ehdoton
30. Leandra (VRL-01057) - Seamus v. Chetwood