Copyrigths

   Pohja © Quinton
   Koodaus © JJ

Hyödyllisiä linkkejä:
KRJ
ERJ
VVJ
ARJ
KeRJ
MEJ
GY

Tyyliä ja tarkkuutta

Bailador järjestää jälleen VVJ'n alaiset ajot. Kisapäivä on 29.9. ja kisat pidetään Bailadorin maneesissa säästä riippumatta. Jokainen on tervetullut osallistumaan tai vain katselemaan kuinka valjakot selviävät tarkkuuskokeistaan. Onnea kaikille osallistuneille!

Viiminen ilmottautumispäivä on 25.9. klo. 12.00 mennssä
Vastuu henkilønä toimii Jenna VRL-03515

OHJEET JA RAJOITUKSET
-Yksi ratsastaja saa osallistua vaikka kaikkiin luokkiin
-Yksi ratsastaja saa tuoda yhteen luokkaan max. kaksi(2) valjakkoa
-Yksi ratsu saa osallistua yhteen(1) luokkaan
-Luokkiin otetaan max. 30 osallistujaa.
-Osallistumiset tulee lähtettää mailiin; [email protected], VVJ 005 tai VVJ 004-006 seuraavassa muodossa
Luokka(rv)
Kuski (VRL-****) - Hevonen
Samaan luokkaan osallisuvat saman otsikon alle
EI TAGEJA!
VH-numero ei ole pakollinen

HUOM! VRL'n tauon vuoksi näistä kisoista EI jaeta rankingpisteitä, mutta sijoitukset ovat kelvollisia KRJ'n
laatuarvostelussa!

LUOKAT
Luokka 1: noviisi koulukoe (lyhyt arvonta) 30/30 TULOKSET
Luokka 2: vaativa koulukoe (lyhyt arvonta) 30/30 TULOKSET
Luokka 3: vaikea koulukoe (lyhyt arvonta) 30/30 TULOKSET


OSALLISTUJAT Tulokset tulevat osallistujien Päälle
Luokka 1: noviisi koulukoe 
1. Cery (VRL-02116) - Rinna 
2. Milja (VRL-00692) - Maktaleena 
3. Vipeltäjä (VRL-01285) - Irons Meriadoc 
4. PS. (VRL-01516) - Haavetyttö 
5. Gerde (VRL-09848) - Cecam Bimbo 
6. Vibaja (VRL-00727) - Huvittajan Tutteli
7. jenni (VRL-00914) - Cecam Ritch Bitch
8. JP (VRL-01948) - CW Trenchtown Rock
9. Heidi N (VRL-1725) - Royal Bling Angel
10. Mari H (VRL-05704) - Amiston v. Jäpä
11. Vipeltäjä (VRL-01285) - Freja SWE
12. jenni (VRL-00914) - Hayes Hill Tara
13. PS. (VRL-01516) - Ikuisuuskehrääjä
14. wishmaster (VRL-10154) - Saga Jazzman
15. weem (VRL-02470) - Amadeus Dei VH-59137
16. JP (VRL-01948) - CW Piccadilly Blues
17. Leandra (VRL-01057) - Dance In The Dark Dei
18. Milja (VRL-00692) - Fiktion Eikka VH-68684
19. Kya (VRL-0742) - Memories vom Liliebloom
20. Leandra (VRL-01057) - Ibis Dei
21. Gerde (VRL-09848) - Cecam Abrianna
22. Mari H (VRL-05704) - Aubrey O Dei
23. twinkey (VRL-08679) - Heimlich Piraat
24. Vipeltäjä (VRL-01285) - Norddals Indra
25. Dintti (VRL-01717) - Jaqbos FK
26. Kya (VRL-0742) - Nessaja vom Liliebloom
27. Vibaja (VRL-00727) - Vimma Vei
28. Cery (VRL-02116) - Fah Ivonne
29. twinkey (VRL-08679) - Beata FK
30. Qem (VRL-09845) - Dazzling v. Pijnboompit 

Luokka 2: vaativa koulukoe
1. JP (VRL-01948) - Edenelle Xander 
2. Kya (VRL-0742) - Satellite vom Liliebloom 
3. jenni (VRL-00914) - Cecam 6-Shooter 
4. Vipeltäjä (VRL-01285) - Too-ticki v. Afwyn 
5. Leandra (VRL-01057) - Frein Molitva 
6. Vibaja (VRL-00727) - Bumble B
7. Leandra (VRL-01057) - Roo Rebel Dei
8. Jenna (VRL-03535) - Waledor GER
9. JP (VRL-01948) - Riddles In The Dark Dei
10. Kya (VRL-0742) - Tipsy vom Liliebloom
11. Milja (VRL-00692) - CW Jaqueline VH-34585
12. Vipeltäjä (VRL-01285) - Hewitervin Peregrin
13. Vipeltäjä (VRL-01285) - Illbys Torbjörn
14. Mari H (VRL-5704) - Solskinn
15. Milja (VRL-00692) - Sirityksen Surku VH-35993
16. Gerde (VRL-09848) - Raadelman Elviina
17. twinkey (VRL-08679) - Michelangelo
18. Cery (VRL-02116) - Igaro
19. jenni (VRL-00914) - Zeagram v. st. Kersenhof
20. zerlokk (VRL-01205) - Remukylän Astrid
21. Cery (VRL-02116) - Renovo
22. Vibaja (VRL-00727) - Fiktion Veikeri
23. Nettz (VRL-5172) - Remukylän Velmu
24. PS. (VRL-01516) - Silmänräpäys
25. wishmaster (VRL-10154) - Remukylän Taiga
26. PS. (VRL-01516) - Marine
27. Mari H (VRL-5704) - Madison BRN
28. wishmaster (VRL-10154) - Duren Dimat
29. twinkey (VRL-08679) - Celeste
30. Gerde (VRL-09848) - Tilhimäen Roihahdus

Luokka 3: vaikea koulukoe
1. Frida (VRL-05826) - Nevada Sky 
2. Vipeltäjä (VRL-01285) - Russfjärdens Mabon 
3. jenni (VRL-00914) - Rockall v.d. Neerwied 
4. Juli (VRL-07270) - Kewpie Pearl 
5. Mari H (VRL-5704) - Snowstorm ROW 
6. Gerde (VRL-09848) - Siljan Ehdoton
7. JP (VRL-01948) - Memphis vom Liliebloom
8. PS. (VRL-01516) - Pyyhältäjä
9. Jenna (VRL-03515) - Even More Flame F
10. Molly (VRL-4265) - Hiya! Keen
11. Vibaja (VRL-00727) - Richold Cilke
12. wishmaster (VRL-10154) - Caroyika von Schaff
13. twinkey (VRL-08679) - Cielo v. Raad
14. Ellen (VRL-01092) - Liefde v.d. Kleinehof
15. Vipeltäjä (VRL-01285) - Llanrhys Aeron GB
16. PS. (VRL-01516) - Unen Tarina
17. twinkey (VRL-08679) - Veikeän Knut
18. Leandra (VRL-01057) - Blueberry Hop
19. Kya (VRL-0742) - Gungbacks Notte
20. Molly (VRL-4265) - Haystack Harald
21. JP (VRL-01948) - Cecam Casino
22. Vibaja (VRL-00727) - Evguenia STW
23. Kya (VRL-0742) - Gungbacks Zessa
24. jenni (VRL-00914) - Novellin Nevilia
25. wishmaster (VRL-10154) - Brechtje von Schaff
26. Leandra (VRL-01057) - Siobhan Dei
27. Mari H (VRL-5704) - Frostbay Thunder
28. Vipeltäjä (VRL-01285) - Wuthering Louisa GB
29. Ellen (VRL-01092) - Extreme of Mondeville
30. Gerde (VRL-09848) - V.L. Kivijumala