Kisapäivä on 15.08.
Viiminen ilmottautumis päivä on 14.08. klo. 20 mennssä
Vastuu henkilønä toimii Jenna
Kisojen tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella


OHJEET JA RAJOITUKSET
Yksi ratsastaja saa osallistua vaikka kaikkiin luokkiin
Yksi ratsastaja saa tuoda yhteen luokkaan max. kymmenen (10) ratsua
Yksi ratsu saa osallistua kahteen (2) luokkaan
Luokkiin otetaan rajattomasti osallistujia
Seuraan on kuuluttava

OSALLITUMINEN
-Osallistumiset tulee lähtettää mailiin; [email protected]
-Otsikoi viestisi "MEJ-cup"
-Laita viesti tässä muodossa:
Luokka[rivinvaihto]
Ratsastaja (SeuRa) - Ratsu


Luokat
Luokka 1. 30-40cm 
Luokka 2. 50-60cm 
Luokka 3. 70-80cm
Luokka 4. 80-90cm 
Luokka 5. 90-100cm 
Luokka 6. 100-110cm 
Luokka 7. 110-120cm Avoin vain hevosille 
Luokka 8. 130cm Avoin vain hevosille

Luokissa 1-4 on vain perusesteitä eli puunrunkoja, kivi "muureja" ja risukasoja.
Luokissa 5 ja 6 on perusesteiden lisäksi pieni mäkieste ja kahluu osuus.
Luokissa 7 ja 8 on useampia erikoisesteitä, kuten puurengas, vesiesteitä. Lisäksi pitkä laukka osuus.


Osallistujat / Tulokset

Luokka 1. 30-40cm

1. Tinúvel (KaRa) - Impossibru 5594
2. Jonna (JPR) - Leave Me Alone
3. Tinúvel (KaRa) - Freija 5594
4. Jonna (JPR) - Cinnamon SVA
5. Tinúvel (KaRa) - Frida 5594
6. Jonna (JPR) - Chakaluka SVA
7. Jonna (JPR) - Faytrian Hardell
8. Jonna (JPR) - Sointuvan Ina
9. Jonna (JPR) - Hippulan Pikkumyy
10. Jonna (JPR) - Beckham SVA

Luokka 2. 50-60cm

1. alhippa (VIRKE) - Taikakuun Ansa
2. alhippa (VIRKE) - Ruhtinatar KAT
3. alhippa (VIRKE) - Taikakuun Elastinen
4. Tinúvel (KaRa) - Artemidor DAWA
5. alhippa (VIRKE) - Taikakuun Villikko
6. Tinúvel (KaRa) - DD Mozart
7. alhippa (VIRKE) - Taikakuun Armas
8. Tinúvel (KaRa) - Helmur '10
9. Meeri N. (RaPu) - Snilli Lorenzo
10. Meeri N. (RaPu) - Mic Layla
11. Tinúvel (KaRa) - Iron Nicolette al Daydream ox
12. alhippa (VIRKE) - Kärmeniemen Tomas
13. alhippa (VIRKE) - Villipimu HUI
14. Tinúvel (KaRa) - DD Iron Ore
15. alhippa (VIRKE) - Taikakuun Mamselli
16. Tinúvel (KaRa) - Tiberius 5594 x
17. Meeri N. (RaPu) - M.L. Leiskaus
18. alhippa (VIRKE) - Taikakuun Hajamieli
19. alhippa (VIRKE) - Taikakuun Hajalmiina
20. Tinúvel (KaRa) - Snidget
21. Cee (DH-Riders) - Pandashaw LAC
22. Tinúvel (KaRa) - Priida EST
23. Tinúvel (KaRa) - Rodolphus P
24. Meeri N. (RaPu) - JON Pikku Balleriina

Luokka 3. 70-80cm

1. alhippa (VIRKE) - Taikakuun Reima
2. alhippa (VIRKE) - Taikakuun Oiva
3. Jonna (JPR) - Minni-Hiiri
4. Jonna (JPR) - Sointuvan Urheiluhullu
5. Tinúvel (KaRa) - Pompei RUS
6. Meeri N. (RaPu) - Moon Hehkutar
7. alhippa (VIRKE) - Taikakuun Räiskyvä Roikale
8. Hanne (KGR) - KA Biegga
9. alhippa (VIRKE) - Taikakuun Lumoava
10. alhippa (VIRKE) - Taikakuun Röyhkeä Ryöväri
11. alhippa (VIRKE) - Taikakuun Kaukovalta
12. Hanne (KGR) - KA Leigesoldat
13. alhippa (VIRKE) - Taikakuun Rujo Riidankylväjä
14. Cee (DH-Riders) - Pandashaw LAC
15. Tinúvel (KaRa) - Melody P
16. alhippa (VIRKE) - Taikakuun Rakkaus
17. alhippa (VIRKE) - Taikakuun Hertta-Kunkku
18. Meeri N. (RaPu) - Snillin Sulkapallokuningas
19. Meeri N. (RaPu) - Snillin Suursyömäri
20. alhippa (VIRKE) - Taikakuun Lumous

Luokka 4. 80-90cm

1. Tinúvel (KaRa) - DD Scarecrow
2. alhippa (VIRKE) - Milkan Kanervo
3. Tinúvel (KaRa) - DD Shooting Star
4. Cee (DH-Riders) - Tigera of Jadessa
5. Cee (DH-Riders) - Ce's Milena
6. Hanne (KGR) - KA Leigesoldat
7. alhippa (VIRKE) - Fiktion Onni
8. alhippa (VIRKE) - Koivukujan Aarre
9. Qem (RaPu) - Dazzling v.Pijnboompit
10. Jonna (JPR) - Adanné Caitlin
11. Meeri N. (RaPu) - Crim Dywysoges
12. Meeri N. (RaPu) - Snillin Juippi-Hippi
13. Cee (DH-Riders) - Ce's Aelinya
14. alhippa (VIRKE) - Lumivuon Eilinel
15. Qem (RaPu) - Roudan Theodor
16. Jonna (JPR) - Nadia VIE
17. Tinúvel (KaRa) - Ptolemei DAWA
18. alhippa (VIRKE) - Taikakuun Tähkä
19. Jonna (JPR) - Agberundet GER
20. alhippa (VIRKE) - Lumivuon Rian
21. Hanne (KGR) - KA Biegga
22. Tinúvel (KaRa) - DD Salena
23. alhippa (VIRKE) - Riiviöiden Moonika
24. mori-mori (KGR) - Maserati Mistral
25. alhippa (VIRKE) - Aavan Nadja
26. Cee (DH-Riders) - Ce's Prime Redcat
27. Jonna (JPR) - Tiomsaitheoir W
28. Tinúvel (KaRa) - DD The Dark Mark
29. Jonna (JPR) - Firengine Red
30. Meeri N. (RaPu) - Turkasen Pippuri
31. Qem (RaPu) - Draupnir
32. alhippa (VIRKE) - Lumivuon Pharazôn
33. alhippa (VIRKE) - Lumivuon Re-Lay

Luokka 5. 90-100cm

1. Jenna (VIRKE) - Qarambola Solo
2. alhippa (VIRKE) - Hilman Heleä
3. Cee (DH-Riders) - Ce's Milena
4. Jonna (JPR) - Adanné Dolton
5. Hanne (KGR) - Jukolan Pomeranssi
6. Hanne (KGR) - Kalevan Ujo-Lemminkäinen
7. alhippa (VIRKE) - Amarin Mirha
8. Jonna (JPR) - Blackwell AVE
9. Jonna (JPR) - Adanné Last Memory
10. alhippa (VIRKE) - Fenton Speedy Chap
11. alhippa (VIRKE) - Fenton Fancy Fairytale
12. Tinúvel (KaRa) - DD Doublemark
13. Jenna (VIRKE) - Rambutans
14. mori-mori (KGR) - Maserati Mistral
15. Hanne (KGR) - Suvannon Kesäheinä
16. Tinúvel (KaRa) - DD Supervillain
17. Tinúvel (KaRa) - Paramón DAWA
18. Tinúvel (KaRa) - DD Durmuş Perişde
19. Cee (DH-Riders) - Ce's Aelinya
20. Jonna (JPR) - Adanné Hayley
21. Jonna (JPR) - Telynores Dago
22. Cee (DH-Riders) - Tigera of Jadessa
23. alhippa (VIRKE) - Viehättävän Ronja
24. Tinúvel (KaRa) - DD Willard
25. Tinúvel (KaRa) - Nymfadora II
26. Tinúvel (KaRa) - Dongan Mele DAWA
27. alhippa (VIRKE) - Melko Harmaja
28. Tinúvel (KaRa) - DD Bang Bang
29. Tinúvel (KaRa) - DD Encke
30. alhippa (VIRKE) - Somehow Unique
31. Cee (DH-Riders) - Ce's Prime Redcat
32. Jonna (JPR) - Labyrint Amaryllix

Luokka 6. 100-110cm

1. Cee (DH-Riders) - Sheena Dec
2. Hanne (KGR) - Kalevan Ujo-Lemminkäinen
3. mori-mori (KGR) - Damn Inkspot
4. Tinúvel (KaRa) - Alf 5594
5. alhippa (VIRKE) - Loiskaus DLK
6. Meeri N. (RaPu) - Rajattoman Matami
7. Cee (DH-Riders) - Wotan Raw
8. Tinúvel (KaRa) - DD Druzhina
9. Cee (DH-Riders) - Amaya II
10. Cee (DH-Riders) - Siperia
11. Cee (DH-Riders) - Prahetta
12. Tinúvel (KaRa) - DD Daniil
13. Cee (DH-Riders) - Krokodil Gena
14. alhippa (VIRKE) - Lumolin
15. alhippa (VIRKE) - Ryhdikäs Ryökäle
16. Jonna (JPR) - Monopol
17. Hanne (KGR) - Jukolan Pomeranssi
18. Jonna (JPR) - Prince Cadno
19. Cee (DH-Riders) - Zavidovo Ion
20. Tinúvel (KaRa) - Geraldina P
21. Cee (DH-Riders) - Nagini Woods
22. Jonna (JPR) - Shellbina's Vanyel
23. Meeri N. (RaPu) - Navajon Ydinohjus
24. Cee (DH-Riders) - No Idea
25. Meeri N. (RaPu) - Snillin Kamomilla
26. Hanne (KGR) - Suvannon Kesäheinä

Luokka 7. 110-120cm

1. narri (RaPu) - Graveyard Casino
2. Jenna (VIRKE) - Rambutans
3. Meeri N. (RaPu) - Hiekan Gabiela
4. Cee (DH-Riders) - Amaya II
5. alhippa (VIRKE) - Mnopol Ring xx
6. Cee (DH-Riders) - Wotan Raw
7. Jenna (VIRKE) - Qarambola Solo
8. Cee (DH-Riders) - Prahetta
9. Cee (DH-Riders) - Zavidovo Ion
10. Meeri N. (RaPu) - Rose's Julius
11. Tinúvel (KaRa) - DD Dorofeja
12. Hanne (KGR) - KA Thranduil
13. Cee (DH-Riders) - Krokodil Gena
14. Cee (DH-Riders) - Sheena Dec
15. Tinúvel (KaRa) - DD Domma Ajayyp
16. Tinúvel (KaRa) - Yurek DAWA
17. mori-mori (KGR) - Damn Inkspot
18. Cee (DH-Riders) - No Idea
19. Tinúvel (KaRa) - It's All Tears of Kukkis
20. mori-mori (KGR) - Chacha Charlanta
21. narri (RaPu) - la Rue des Moulins
22. Cee (DH-Riders) - Nagini Woods
23. Cee (DH-Riders) - Siperia

Luokka 8. 130cm

1. Tinúvel (KaRa) - Demolition Lover P
2. Hanne (KGR) - KA Thranduil
3. alhippa (VIRKE) - Mnopol Ring xx
4. Tinúvel (KaRa) - Jetblack Feeling
5. Jonna (JPR) - Rockerduck D.
6. Meeri N. (RaPu) - Hiekan Gabiela
7. mori-mori (KGR) - Chacha Charlanta
8. Tinúvel (KaRa) - For You Kukkis
9. Meeri N. (RaPu) - Rose's Julius
10. Tinúvel (KaRa) - Vampire Money
11. Jonna (JPR) - Drama Princess
12. Tinúvel (KaRa) - GH's Gerlinde